Menu  |  Odzyskiwanie Danych

Odzyskiwanie danych
Centrum Diagnostyki Nośników Danych


Odzyskiwanie danych z wszystkich rodzajów dysków twardych komputerów stacjonarnych, z dysków SSD, IDE, SATA, micro SATA oraz z dysków przenośnych, Mac-ów, dysków USB, serwerów, macierzy Raid, pamięci aparatów fotograficznych, programów pocztowych, pendrive, dysków optycznych, dyskietek i kart telefonów SIM.

Jeżeli dysk wydaje dziwne dźwięki - NATYCHMIAST WYŁĄCZ KOMPUTER !!! i nie próbuj uruchamiać go ponownie. Jeżeli nie masz pojęcia co zrobić i kompletnie nie znasz się na sprzęcie - nie rób nic. Pamiętaj, że każde włączenie komputera z uszkodzonym mechanicznie lub elektrycznie dyskiem, może powodować dalszą destrukcję danych na nim zapisanych. Ryzykujesz powiększeniem rozmiaru szkody próbując naprawić błąd we własnym zakresie. Jeżeli komputer nie uruchamia się lub podejrzewasz że dane zostały skasowane, zalecamy:

   Nie wpadaj w panikę.
   Jeżeli to możliwe to wykonaj kopię bezpieczeństwa i wyłącz komputer.
   Nie próbuj uruchamiać ponownie komputera.
   Nie instaluj ponownie żadnego oprogramowania.
   Nie otwieraj dysku twardego i nie próbuj naprawiać go samodzielnie.
   Nie używaj oprogramowania do automatycznego odzyskiwania danych
 

 

Schemat procedury odzyskiwanie danych

Graficzne przedstawienie procesu procedury odzyskiwania danych 


Jeśli nie masz dostępu do swoich danych - nie wpadaj w panikę. Nasza skuteczność wskazuje, że średnio w 3 przypadkach na 4 twoje dane można odzyskać. Laboratorium wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt, a przede wszystkim świetnie wyszkoleni specjaliści pomagają w pozornie beznadziejnych przypadkach. 
Aby odzyskać swoje dane wystarczy, że zrobisz trzy proste kroki:

   Zadzwoń do nas
   Wypełnij dokumenty
   Przygotuj przesyłkę 

 

Odzyskiwanie danych z dysków twardych komputerów stacjonarnych

Odzyskiwanie danych z pamieci flash apartatów fotograficznych

Odzyskiwanie danych z dysków twardych serwerów danych

Odzyskiwanie danych z płyt DVD i CD-rom

Odzyskiwanie danych z programów pocztowych

Odzyskujemy dane z partycji FAT12/16/32, NTFS, NTFS5 (created or updated by Windows 2000/XP/2003/Vista/serwer 2008), HFS/HFS+ (Macintosh), z małego i dużego Endian z partycji UFS1/UFS2 (FreeBSD/OpenBSD/NetBSD/Solaris) oraz Ext2FS/Ext3FS (Linux)

Co to jest uszkodzenie logiczne?

Przy uszkodzeniach logicznych objawem charakterystycznym jest pełna i bezbłędna detekcja nośnika w biosie i systemie operacyjnym na poziomie sprzętowym lecz nie jest widoczna część danych bądź całe wolumeny (partycje). Najczęstsze przypadki to: uszkodzenie tablicy alokacji plików, uszkodzenie sektorów startowych, przypadkowe skasowanie danych, usunięcie partycji, sformatowanie nośnika, działanie wirusów itp.

Co to jest uszkodzenie elektoniczne?

Przy uszkodzeniach elektronicznych najczęstszym objawem są widoczne uszkodzenia (spalenia) elementów elektronicznych nośnika, brak detekcji napędu w biosie przy jednocześnie całkowitym braku oznak pracy nośnika po podłączeniu napięcia. Awarie elektroniczne powstają na wskutek uszkodzenia w pierwszej kolejności modułu elektroniki zewnętrznej. Najczęstszym tego powodem są przepięcia w sieci energetycznej, wyładowania atmosferyczne, zwarcia w komputerze bądź źle funkcjonujący zasilacz. Należy w tym miejscu podkreślić, iż zasilacz jest najbardziej krytycznym elementem przy tego rodzaju uszkodzeniach

Co to jest uszkodzenie mechaniczne?

Najczęstszym objawem występującym przy uszkodzeniach mechanicznych jest charakterystyczne stukanie ramienia głowic (pozycjonera) przy jednoczesnym braku detekcji napędu w biosie i systemie. Czasami taka detekcja występuje - lecz są to rzadkie przypadki. Do podstawowych czynników powodujących uszkodzenia mechaniczne należą: wstrząsy i uderzenia (często podczas pracy nośnika), zgniecenia, odkształcenia, temperatura która powoduje mikroodkształcenia termiczne prowadzące często do dekalibracji głowic lub platerów, uszkodzenia termiczne głowic oraz wysoka wilgoć Większość dysków nie jest zamknięta hermetycznie!!! Do uszkodzeń mechanicznych zaliczamy także uszkodzenia zespołu napędowego czyli silnika lub łożyska oraz awarie powstałe w wyniku uszkodzenia elektroniki wewnętrznej.

Zadzwoń i bezpłatnie skonsultuj swój problem
Całodobowa pomoc technicznatel. 692 106 189 - czynny 24h/7dni
Zadzwoń i poproś o rozmowę z technikiem. 
Poradzimy Ci jak postępować a być może 
uda się rozwiązać problem przez telefon.

Jeśli masz dodatkowe pytania -  Napisz do nas skonsultuj się z nami

 Pojęcie “odzyskiwanie danych” oznacza dostęp do logicznie i/lub fizycznie uszkodzonego dysku, którego użyteczna kopia bezpieczeństwa nie istnieje.